Projekt realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 7 Fundusze Europejskie na rzecz rynku pracy i włączenia społecznego na Dolnym Śląsku, Działanie 7.1 Projekty Powiatowych Urzędów Pracy, Typ 7.1.A Projekty Powiatowych Urzędów Pracy.
Celem projektu jest aktywizacja osób na rynku pracy tj. poprawa dostępu do zatrudnienia i działań aktywizujących dla wszystkich osób, w szczególności osób młodych, zwłaszcza poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży, długotrwale bezrobotnych oraz grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji na rynku pracy.
Grupę docelową w projekcie stanowi 188 osób bezrobotnych.
Grupa obejmuje osoby bezrobotne, w rozumieniu ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, w szczególności:
- znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, tj. kobiety, osoby w wieku 50 lat i więcej, osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach;
- osoby młode w wieku 18-29 lat, zwłaszcza: z grupy NEET
Zgodnie z definicją osoby z kategorii NEET spełniają łącznie trzy następujące warunki:
- nie pracują
- nie kształcą się (tj. nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym albo zaniedbują obowiązek szkolny lub nauki)
- nie szkolą się (tj. nie uczestniczą w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych, potrzebnych do wykonywania pracy, finansowanych ze środków publicznych, w okresie ostatnich 4 tygodni)
W ramach projektu uczestnicy będą mogli skorzystać ze wsparcia w postaci:
- staży,
- bonów szkoleniowych,
- refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy,
- jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
- szkoleń indywidualnych
Wartość projektu: 3 995 932, 81 zł Wysokość wkładu Funduszy Europejskich : 2 797 152,97 zł
Termin realizacji projektu: 01.01.2025r. – 31.12.2025r. - Biuro projektu: Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy, ul. Wojska Polskiego 13, pokój 215, tel. 71 399 50 59
Wszyscy uczestnicy projektu mają możliwość zgłaszania niezgodności projektów (operacji) lub realizowanych działań z Konwencją o Prawach Osób Niepełnosprawnych do Instytucji Zarządzającej programu FEDS 2021-2027. Zgłoszenia można dokonać w formie pisemnej lub innej, jeśli wynika to ze szczególnych potrzeb komunikacyjnych zgłaszającego.
Adres korespondencyjny do Instytucji Zarządzającej: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego; Wybrzeże Juliusza Słowackiego 12-14, 50-411 Wrocław